Jaką rolę w aranżacji mieszkania spełniają Fototapety?

  • dodają przestrzeni: są idealne do pomieszczeń wąskich jak przedpokój czy kuchnia w starym budownictwie. Oczywiście z zachowaniem odpowiedniego wzoru, na którym ta przestrzeń jest uchwycona;
  • tworzą specyficzny klimat: podkreślają charakter wnętrza i nadają mu charakter;
  • zastępują wszystkie inne dekoracje: w pomieszczeniu, w którym jest fototapeta, należy zachować dekoracyjny minimalizm. Fototapeta jest centralnym i wysuwającym się na plan pierwszy dekorem – przy czym sama też musi być dobrana ze smakiem i umiarem.

Za sprawą fototapety można diametralnie zmienić charakter wnętrza.

Fototapeta musi być idealnie dopasowana do wnętrza: jego kubatury, oświetlenia i wystroju.

Jeżeli rozważamy położenie fototapety, warto się zastanowić jaki ma ona mieć charakter i jakie jest jej miejsce w pomieszczeniu. Fototapeta, choć zawsze się wyróżnia, może pełnić rolę tła – punktu zaczepienia dla reszty pomieszczenia, może być zwyczajnym dekorem, ale też może stanowić prawie że element architektury.

Kupując fototapetę, przede wszystkich zwracamy uwagę na jej walor dekoracyjny. Nie wolno jednak nam zapominać o jej praktycznym zastosowaniu i tym, jak sprawdzi się ona w danym pomieszczeniu.  Jeżeli chcemy położyć tapetę na dużej powierzchni, to wybierzmy raczej mniej krzykliwe wzory, by nie męczyły oka. Pamiętajmy też, by ocenić i uwzględnić odległość z jakiej będzie się patrzyło na fototapetę. Jeśli zajmuje ona duży obszar, musi być zapewniona odpowiednia odległość, aby ogarnąć całość wzrokiem. Jeżeli jest bliska, lepiej żeby poszczególne dekory nie były dużych rozmiarów. Wybierając fototapetę do kuchni (niezwykle modny trend), wybierzmy fototapetę z laminowaną powierzchnią lub wręcz specjalne szkło laminowane, na którym jest wzór.
Jeżeli nie mamy doświadczenia w układaniu fototapety, lepiej sprawę powierzyć fachowcom.

 

 

wybierz swój obrazek.